Web siteleri bugünlerde başarılı bir iş için çok önemli bir unsurdur. Günümüzde araştırmanın çoğu çevrimiçi yapılır ve insanlar belirli bir hizmeti ararken genellikle Google’da en iyi şirketleri bulmaya çalışırlar. Bu nedenle, insanların kategoride en iyisi olduğunuza emin olacağınız iyi bir platformun olması çok önemlidir.

Bir web sitesi yaparken, tasarım çok önemlidir. Mükemmel içeriğe, mükemmel renklere ve daha fazlasına sahip olmanız gerekir. Örneğin çevrimiçi borç veren şirketleri ele alalım. Çok miktarda parayla uğraşıyorlar ve insanlar kredi yapmayı düşündüklerinde, belirli bir şirketin güvenilir ve profesyonel olduğundan emin olmak zorundalar (güvenilir bir web sitesinin nasıl görünmesi gerektiğini görmek için www.gurselcetin.com adresini ziyaret edin.). Bu düşünceyle, tasarımınız için önemli olan 5 temel unsur vermek istedik.

Basit ve İyi Gezinme
Web sitenizi oluştururken, mizanpajı olabildiğince basit hale getirmek önemlidir. Ziyaretçilerin web sitesinde kolayca gezinebilmesi ve her bilgiye kolayca erişebilmesi gerekir. Sonuçta, site ihtiyaçlarınızla ilgili değil. Müşterinin ihtiyaçlarını hedef alması gerekiyor. Hangi bölgelerin en çok ziyaret ettiklerini keşfedin ve onları etkili kılın.

Sayfa Hızı
Bir sayfanın yüklenmesi çok uzun sürdüğünde, ziyaretçilerin sabrını kaybettiği ve iptal ettiği kanıtlanmış birçok araştırma yapılmıştır. Bunun asla gerçekleşmemesini sağlamak için hızınızı optimize etmeniz gerekir. Web sitesine koyduğunuz öğeleri şablona göre optimize edin. Çok fazla resim ve gereksiz veriden kaçınmaya çalışın. Hizmetiniz ne kadar iyi olursa olsun, yavaş yükleme hızı web sitenize ilgi duymayan insanlar için kilit bir faktördür.

İyi Görseller
İyi bir web sitesinin en önemli unsurlarından biri görünüşüdür. Görselleri hazırlarken çok fazla renk kullanmayın. Sitenin temasına ve logonuza bağlı olarak sadece 2-3 renk kullanın. Web sitesinin içeriğini kısa paragraflarda ve mermi noktalarında optimize edin ve ziyaretçilerin okumasını kolaylaştırın. Bu günlerde, koyu renk düzenleri, göze zarar veren mavi ışık emisyonlarını azaltma eğilimi olarak daha popüler hale geliyor. (Facebook karanlık modu etkinleştirmeyi planlıyor, daha fazla bilgi için https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/facebook-dark-mode-app-android-ios-how-to-get-a9055701.html adresini ziyaret edebilirsiniz.)

İlgili CTA’lar
CTA(call-to-action) veya harekete geçirme ifadesi olarak da bilinir, yaygın olarak kullanılan bir pazarlama terimidir. Sitenizdeki bir ziyaretçiden belirli bir eylem / yanıt alınacak şekilde tasarlanmıştır. Ücretsiz Deneyin, Şimdi Dinleyin, Başlayın Abone Olun gibi birçok terim iyi CTA’ların mükemmel örnekleridir. CTA’ları dahil ederken, doğru yerlerde doğru miktarın bulunduğundan emin olmanız gerekir. Çok fazla düğme olumsuz bir etkiye sahip olacak ve uygunsuz konum kullanıcının herhangi bir işlem yapmasına neden olmayacak.

Mobil Uyumlu
Son olarak, sitenizin mobil uyumlu olması gerekir. İnsanların %80’inin belirli bir web sitesini ziyaret ederken telefonlarını kullandığı bir dünyada yaşıyoruz. Birçok site modern dünya hakkında hiçbir bilgiye sahip değil ve bu yüzden başarısız oluyorlar. Sitenizi bir cep telefonu için optimize etmek, ziyaretçiler üzerinde çok büyük bir olumlu etkiye sahip olacak ve ziyaretçiler, gezinme deneyiminin keyfini çıkarabilecekler.