SSS

SIKÇA SORULAN SORULAR

Web Tasarım Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kısaca fiyatı sizin ihtiyaçlarınız belirleyecektir, bu ihtiyaçlar nedir derseniz; web sitenizde bulunacak özellikler, fonksiyonlar, etkileşimler, sayfa sayısı ve bunun gibi faktörler web tasarım fiyatını etkileyecektir.

Fiyatların çok esnek gözükmesi insanların kafalarını karıştırmaktadır ancak web sitelerinde kullanılan özellikler birbirinden çok farklı olabilir ve bunun fiyatlara yansıması çok doğaldır.

2020 Yılında Ortalama Web Sitesi Fiyatları Nedir?

Diğer mal ve hizmetler gibi, web tasarım fiyatlandırması ve geliştirme maliyetleri zamanla dalgalanmıştır.

Web tasarım fiyatlandırması 5.000-75.000TL arasında değişmektedir. Bu fiyat özel tasarım ve kodlama yapılan web siteleri için geçerlidir. Hazır kurulum web siteleri altyapısı kullanıldığında(WordPress, Joomla vs. gibi) fiyatlar 2.000-40.000TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar e-ticaret sitelerinde farklıdır. Hazır kurulum e-ticaret alt yapıları(Woocommerce, OpenCart vs. gibi) için 7.000-100.000TL arasında değişirken, size özel olarak tasarlanmış ve kodlanmış siteler için 20.000-250.000TL arasında değişiklik göstermektedir. Ve tabii ki bu fiyatlar kişiye(serbest çalışan webmaster) ve firmaya ve müşteri taleplerine göre değişiklik göstermektedir.

İhtiyaçlarınız ve gereksinimleriniz sonuçta proje teklifini ve sonuçlarını belirleyecektir. Temel bir siteye ihtiyacınız varsa, daha uygun fiyatlı bir web sitesi tasarım maliyeti bekleyebilirsiniz. Gelişmiş bir siteye ihtiyacınız varsa, profesyonelce web sitenizi tasarlamamız gerekir. Duyarlı(responsive – çeşitli ekran ölçülerine uyumlu) tasarım son zamanlarda web siteleri için bir zorunluluk haline geldi ve geliştirme maliyetini arttırdı.

Şunu da belirtmeliyim ki açıkcası yukarıda verilen fiyatlardan daha ucuza bu işi yaptığını iddia edenlere itibar edilmemesi gerekir. Zira bu durum çok kişinin para ve zaman kaybetmesine neden olmuştur.

Çoğu müşteri işi yaptırdıktan sonra kaybolan bir webmaster/firmayı istemez. İşi yaptıktan sonra destek bekler. Bizle çalışan herkese ücreti karşılığında teknik destek hizmeti de veriyoruz. Sizi asla yarı yolda bırakmıyoruz.

Web sitesi ve E-ticaret sitesi fiyatları neden yıllık ödenir?

Aslında sizin yıllık ödediğiniz genelde hosting(barındırma) hizmeti ve domain(alan adı) hizmetidir. Ancak kimi ajans ve şahıslar teknik hizmet(bakım ve onarım ve destek gibi) ücretini de yıllık ödemeye dahil etmektedir.

Ancak bu şekilde yapılan ödeme adil ve haklı değildir. Çünkü verilmeyen hizmetin bedeli alınmamalıdır. Hizmet verdikçe ücretlendirilmesi daha uygundur.

Halen sorularınız mı var?

Bize Sorun