İnteraktif Tasarım ve Görsel Tasarım programlarına sahip kolej kurumları varken, yeni başlayanlar veya UX Tasarım becerilerini, yeni başlayanlar ve hatta daha büyük kurumlarda çalışmak için uygulanacak şekilde öğrenmenin çok az resmi yolu vardır.

Büyük bir metropol alanda yaşıyorsanız, Genel Kurul gibi çeşitli önyükleme kamplarına veya sınıf tarzı programlara veya Google ve diğer teknoloji devlerinin barındırdığı yerelleştirilmiş programlara erişiminiz olabilir.

Çevrimiçi ve esnek bir şekilde, her iki beceri için de sonsuz sayıda ücretsiz içerik ve kurs bulacaksınız. Öğretilenlerin bu makalede belirtilen tanımlarla eşleşip eşleşmediğini görmek için her dersin içeriğini ve içeriğini kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim; ancak doğru yapılandırılmışsa Udacity ve Udemy gibi platformlarda bulunan seçenekler bu alana iyi bir giriş olabilir.

Daha uzmanlaşmış ve kişisel eğitim için seçenekler biraz sınırlıdır. Aslında, yazı yazarken, CareerFoundry’un mentorlu UX Tasarım Kursu, blokaj UI’nın karma bir UI kursu olduğu tek gerçek UX’e adanmış mentor programdır.

İlgi alanınız çevrimiçi olarak UI tasarımını öğrenmekse, Udemy onlarca Türkçe video mevcut, oradan izleyeblirsiniz.